Od lutego 2022 roku w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedomicach działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Zbiórki odbywają się w 2 i 4 sobotę miesiąca o godzinie 10:00 w remizie OSP.
Podczas sobotnich zbiórek poruszana jest tematyka pożarnictwa, jak i ratownictwa medycznego. Najmłodsi druhowie dowiedzieli się m.in. jak wygląda ubiór oraz środki ochrony osobistej strażaka, a także poznali rodzaje linii i środków gaśniczych. Członkowie MDP uczyli się, jak zebrać wywiad od poszkodowanego oraz poznali elementy pierwszej pomocy, tj. badanie poszkodowanego, ułożenie osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej oraz prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
